Metoda Gelos dla firm

Interes, który nic poza pieniędzmi nie przynosi, jest złym interesem. Henry Ford

 

Bez radości w pracy nie ma radości z życia.

 

1. Czy interesuje Cię zysk?

2. Czy wiesz jaka praca daje ci radość?

3. Czy wiesz jak myślisz?

4. Czy wiesz jak działasz?

5. Czy wiesz co motywuje Ciebie?

6. Czy znasz zadania, do których nie trzeba Ci się motywować ani zewnętrznie ani wewnętrznie,  bo zrobisz to z wielką radością i znajdziesz stan zwany flow?

7. Czy wiesz jak komunikować to co myślisz, by trafiło do odbiorcy zgodnie z tym co chcesz, by On zrozumiał z Twojej wypowiedzi lub zrobił?

8. Czy wiesz, że ludzie się różnią w sposobach komunikacji, interpretowaniu informacji, tym jak lubią pracować, czy wolą mieć konkretne zadanie do wykonania według sprecyzowanych wytycznych i określonych terminem, czy też wolą mieć swobodę w sposobie wykonaniu zadania, a czas nie działa na nich motywująco, i to w cale nie zależy od odporności na stres?

9. Czy wiesz, że jedni nim wykonają zadanie, zadbają o płaczącą koleżankę zespołu, a inni przystąpią od razu do wykonania zadania nie widząc, że koleżanka z grupy płacze?

11.Chcesz poznać jakim informacjom nadajesz priorytet i jak to wpływa na proces komunikacji?

12.Chcesz ograniczyć stres?

13.Chcesz zbudować trwały zespół, gdzie są osiągane cele i przy okazji duża porcja zadowolenia i satysfakcji?

 

Niezależnie od odpowiedzi na pytanie 1, które może brzmieć i „tak” i „nie”, jeżeli na choćby jedno pytanie od 2 do 9 Twoja odpowiedź brzmi „nie”, a odpowiedzi od 10 do 12 są na „tak”, to zapraszam Cię do współpracy. Zrozumienie tego kim jesteś jest kluczem do szczęścia i efektywności, a także zrozumienia innych i korzystania z ich potencjału do Twojego dobra, a także ich i działania w jednym kierunku.

Znajomość siebie jest fundamentem do zrozumienia innych i budowania zespołu, w którym pracuje się efektywnie i w dobrej atmosferze.

Po konsultacji z Tobą i poznaniu Twojej firmy, dobiorę adekwatne narzędzia i rozpoczniemy proces wdrażania zmian, by pracowało się przyjemniej i zysk był większy.

 

Pracuję Modelem FRIS ®, Metodą Gelos i procesem coachingowym.

Dzięki Modelowi FRIS następuje określenie stylów myślenia i działania każdego członka zespołu. Każdy Styl Myślenia ujawnia swoje kompetencje w konkretnych fazach Procesu FRIS. Ponad to dodatkowe preferencje składające się na Styl Działania zachęcają do angażowania się również w inne etapy (raport dla każdego członka zespołu indywidualny a potem raport zespołowy). Informacje płynące z raportów, służą jako diagnoza i zainicjowanie procesu zmiany. Później pracujemy procesem coachingowym nad długotrwało i stałą pożądaną zmianą. Czasami istnieje konieczność pozbycia się stresu blokującego otwartość na zmianę poprzez zastosowanie technik relaksacyjnych i pobudzających umysł do nauki oraz poszukiwania nowych rozwiązań. Wówczas korzystam z Metody Gelos.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy i zatrudniasz ludzi, zapraszam do współpracy.
Jeśli jesteś menagerem, który chce rozwijać siebie i innych również zapraszam.